مرتبط با: تکنیک امنیت

 تکنیک رمزگذاری SHA1 چیست؟

پرسشگر تازه وارد سوال شده در 1402/06/11 در امنیت وردپرس.
افزودن نظر

SHA-1 (Secure Hash Algorithm 1) یک تابع هش (hash function) است که برای تولید یک مقدار هش ثابت و 40 کاراکتری از ورودی (معمولاً رشته متنی) استفاده می‌شود. این تابع هش در ابتدا به عنوان یکی از توابع هش رایج در امور امنیتی و ارتباطات استفاده می‌شد، اما به دلیل آسیب‌پذیری‌های امنیتی کشف شده در آن، استفاده از آن به عنوان یک تابع هش امن توصیه نمی‌شود.

SHA-1 به عنوان یک تابع هش عمومی و به منظور انجام فرایندهایی مانند امضاء دیجیتال و تأیید هویت به کار می‌رفت. این تابع هش ورودی را به یک مقدار هش با طول ثابت تبدیل می‌کرد، که به عنوان امضای مختصری برای ورودی عمل می‌کرد.

همانطور که گفته شد، SHA-1 به دلیل آسیب‌پذیری‌های امنیتی شناخته شده از جمله تولید هش‌های تصادفی و تولید دو ورودی مختلف با هش‌های یکسان (برخورد) دچار انتقادات شدیدی شد. به عبارت دیگر، تصاویر هش SHA-1 را می‌توان با تلاش محدود توسط حمله‌کنندگان تولید کرد.

به عنوان نتیجه، SHA-1 به طور گسترده‌ای به عنوان یک تابع هش امن تلقی نمی‌شود و توصیه می‌شود که به جای آن از توابع هش امن‌تری مانند SHA-256 یا SHA-3 استفاده شود. در واقع، در بسیاری از موارد، استفاده از SHA-1 به صورت رسمی توسط سازمان‌ها و استانداردهای امنیتی ممنوع شده است.

کاربر فعال پاسخ داده شده در 1402/06/13.
افزودن نظر

پاسخ شما

برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ظوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید