مرتبط با: در خصوص سئو و کلمه تماس بگیرید

سلام درود 

متوجه این موضوع شدم به دلیل نداشتن قیمت محصولات در سایت و قرار گرفتن کلمه تماس بگیرید  بجای قیمت متاسفانه قالب اومده تمام کلمات تماس بگیرید از تگ  bold استفاده کرده و این امر باعث شده تمام زوم صفحه اصلی بره روی این کلمه قالب وودمارت هست و فعالیت سایت من در زمینه فروش یو پی اس هست که لینک برای مشاهده قرار دادم 

 

ممنون میشم راهنمایی کنید که چطور این مسئله حل کنم 

sepehr کاربر فعال سوال شده در 1401/02/29 در سئو وردپرس.
افزودن نظر
بهترین پاسخ

سلام. چیزی به عنوان تگ bold نداریم و bold یکی از ویژگی هایی هست که برای ضخامت حروف توسط CSS مقدار دهی میشه. اگه از ویژگی bold جایی استفاده بشه زیاد مهم نیست چون فقط برای ظاهر و زیبایی استفاده میشه. یک تگ b هم داریم که تقریبا منسوخ شده و همین کار رو انجام میده.


من سایت شما رو دیدم. تمام کلمات “تماس بگیرید” داخل تگ strong هستند. strong به عنوان یک تگ معنادار در HTML5 معرفی شد. استفاده اشتباه از این تگ ممکنه ضربه بدی به سئو سایت وارد کنه.

ایراد های سئویی که از طراحی قالب شما میشه گرفت (فقط مربوط به تگ strong) این موارد هستند:

  • کلمه کلیدی اشتباه و بسیار ضعیف: الان گوگل فکر میکنه صفحه اول سایت شما (یا هر جایی که از این کلمه استفاده شده) برای کلمه “تماس بگیرید” سئو شده (یا شما یکی از کلمات کلیدی در نظر گرفتید) و چون داخل متن های صفحه همچین چیزی نداره و فقط برای قیمت استفاده شده (که باز گوگل توان تشخیص قیمت رو نداره مگه تو اسکیما دهی که فقط برای داده های ساختاری استفاده میکنه) ارزش محتوای هر صفحه رو کم مکنه. 
  • محتوای تکراری: چون کلمه “تماس بگیرید” داخل تگ معنا دار strong قرار گرفته و داخل خیلی از صفحه های سایت شما هست، گوگل فکر میکنه که این کلمه برای موضوعات مختلفی تکرار شده. در کل گوگل اگه این موضوع رو فریب محسوب نکنه، خودش هم نمیتونه این کار شما رو تجزیه تحلیل کنه.
  • استفاده اشتباه و تکراری: تگ های strong «برای هر کلمه کلیدی» نباید بیشتر از یک بار تو صفحه اورده بشه. ولی تو صفحه های شما بار ها کلمه تکراری “تماس بگیرید” داخل تگ strong استفاده شده. البته کلمات مهم دیگه که شاید کلیدی نباشند ولی به موضوع مرتبط باشند رو هم میشه داخل این تگ قرار داده و صرفا برای کلمات کلیدی نیست.

توی استفاده از تگ های معنادار (مخصوصا تگ های main و strong) خیلی باید مراقب باشید. چون میتونه ارزش محتوای یک سایت رو خیلی پایین بیاره.

این که میگم این اشتباه طراح ضربه بدی به سئو سایت میزنه شاید شما درست متوجه نشید و الان که سایت شما برای فروش UPS هست و احتمالا رقیب های شما توی اینترنت اون قدر ها زیاد نباشه. ولی توی مواردی که سایت های رقیب زیادی برای یک شغل یا محتوای خاصی باشه، رعایت نکردن همچین مواردی سایت شما رو از سایر سایت های مشابه خیلی خیلی عقب میندازه.


توی دستکاری هایی که توی این قالب شده بیش از حد اشتباه صورت گرفته و تو یه نگاه میشه چندین ایراد مهم (نه کوچیک)  رو گرفت. چیز هایی مثل استفاده از دو تگ h1 در هر محصول و موارد مشابه هم خیلی مهمه که رعایت نشده. 

قالبی که شما دارید استفاده میکنید کاملا اشتباه طراحی شده و البته ایراد از سمت طراح وودمارت نیست، بلکه اون فروشنده ایرانی که قالب رو تغییر داده خیلی خیلی بد دستکاری کرده و من اگه جای شما باشم این قالب رو هر چه زودتر تغییر میدم.

یا اگه امکانش رو دارید به فروشنده ی قالب ایراداتش رو بگید تا برطرف کنه. درست کردن این موارد از دست شما بر نمیاد و نیازه که کد نویسی HTML و PHP بلد باشید.

وردپرس کار پاسخ داده شده در 1401/02/29.
افزودن نظر

پاسخ شما

برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ظوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید