مرتبط با: شماره گذاری نسخه های مختلف افزونه و قالب ها توی بروزرسانی ها

سلام. این عدد هایی که برای شماره گذاری نسخه های مختلف افزونه و قالب ها توی بروزرسانی ها میزارن چجوریه. مثلا منظورم اینه چجوری یه افزونه نویس میدونه باید از نسخه 1 بره به نسخه 1.1 یا نسخه 2

این عددا مهم هستند؟ اخه یه نفر به من گفته بود فقط وقتی نسخه از مثلا 1 رفت به 2 باید بروزرسانی کنم و نسخه هایی که بعد از نقطه یا همون دات . استفاده میشه زیاد مهم نیستن. این حرف درسته؟

mahmood تازه وارد سوال شده در 1400/12/16 در وردپرس - کلی.
افزودن نظر
بهترین پاسخ

سلام. درباره شماره گذاری نسخه های مختلف و ارتباط اونها با اصول برنامه نویسی آنچنان قوانینی وجود نداره. یه سری مدل برای شماره گذاری های برنامه و ماژول های کدنویسی شده تعریف شده که رعایت اونها با برنامه نویسه.

به صورت کلی هر چی عدد نسخه افزونه یا قالب به سمت چپ بره یعنی ارزش اون بروزرسانی خیلی زیاده. مثلا وقتی المنتور از نسخه 2 بره به نسخه 3 یعنی بیس افزونه از اول کد نویسی (یا بازنویسی) شده. و اگه از نسخه 3.1 بره به نسخه 3.2 یعنی رفع باگ ها، تغییرات یا امکانات جدید زیاد و مهمی توش به وجود اومده. اما تغییر نسخه 3.2.1 به 3.2.2 یعنی تعییرات جزئی بوده و رفع مواردی که باعث عدم کارکرد اون بوده باعث انتشار این بروزرسانی شده. و میشه از عدد چهارم هم استفاده کرد که بیانگر جزئیات خیلی کم ارزش توی بروزرسانی هست. مثلا علت بروزرسانی نسخه 1.2.3 به نسخه 1.2.3.1 میتونه درست کردن یک غلط املایی جزئی توی اون افزونه بوده باشه.

بروزرسانی هایی که دو عدد اول سمت چپ رو تغییر میدن معمولا مهم هستند.

وردپرس کار پاسخ داده شده در 1400/12/16.
افزودن نظر

پاسخ شما

برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ظوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید