مرتبط با: انتخاب هاست ایران یا هاست خارج برای سایت وردپرسی

سلام. برای اینکه سرعت یک سایت توی بالاترین حالت باشه باید از هاست ایران استفاده کنیم یا از هاست خارج؟ اگه امکانش هست با دلیل بگید که کدوم بهتره. ممنون

alizadeh تازه وارد سوال شده در 1400/11/09 در بهینه سازی وردپرس.
افزودن نظر
بهترین پاسخ

سلام. یکی از پر بحث ترین مطالبی که توی انتخاب یک سرور یا هاست برای میزبانی وب سایت ها مطرح میشه، مکان فیزیکی اون سرور هست. اگه بخواید منطقی به این موضوع رسیدگی کنید باید خیلی تخقیق کنید و مسائل زیادی رو بررسی کنید. اما به صورت دوره ای یه سری موارد رو به شما اشاره میکنم:

این مورد توی خارج از اهمیت کمتری برخورداره چون که اونا شرکت های هاستینگ خیلی قوی ای دارن و بعد از راه اندازی نیز سایت رو به CDN متصل میکنن تا ترافیک استاتیک سایتشون مدیریت بشه و به محل درخواست کاربر نزدیک بشه.

اما در رابطه با ایران این موضوع کاملا متفاوته. از طرفی شرکت های هاستینگ ما در برابر هاستینگ های خارجی ضعیف عمل میکنن و متاسفانه شرکت های ارائه دهنده CDN معتبر هم داخل ایران سروری ندارن و معدود شرکت های CDN ایرانی هم باز متاسفانه در برابر شرکت های خارجی ضعیف هستند.

اما جوابی که به سوال شما میشه داده میتونه خیلی عجیب باشه. سایتی که روی هاست داخل ایران باشه خیلی سرعت تر برای کاربران لود میشه. چونکه سرعت لود شدن سایت برای کاربر خیلی به فاصله فیزیکی اون با سرور سایت بستگی داره. این علاوه بر بعد مسافت، تعداد سرور هایی که برای پیدا کردن سرور روی اینترنت هستند و بهشون میگن DNS Server  رو هم شامل میشه. همون مسئله پینگ که خیلیا درباره ش میگن.

ممکنه بعضیا بگن ایمیل به یه نفر تو کسری از ثانیه انجام میشه با اینکه سرور ها مثلا توی آمریکا قرار داره ولی اینو باید در نظر بگیرید که حجم یک ایمیل به حدود 5 کیلو هم نمیرسه ولی حجم یک صفحه اینترنتی بیشتر وقتا بالای 1 مگابایته.

این که از هاست داخلی ایران استفاده کنیم یا هاست خارج؟ خیلی جای بحث داره ولی در کل برای سایت های ایرانی بهتر اینه که از هاست ایران استفاده بشه و اگه در این باره جایی چیز متفاوت خوندید دلیلش رو بپرسید یا اگه سوالی داشتید باز تو همینجا مطرح کنید.

وردپرس کار پاسخ داده شده در 1400/11/09.
افزودن نظر

پاسخ شما

برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ظوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید